22 Ekim 2013 Salı

PERCY JACKSON VE OLİMPOSLULAR (SERİ) - RICK RIORDAN


PERCY JACKSON VE OLİMPOSLULAR serisi ile karşınızdayım. Şuan bu seriyi okuyorum ve Titan'ın Laneti'nde yani 3. kitaptayım.Bu kitaba kadar gayet iyi gitti.
Kısaca konudan bahsetmek gerekirse: Percy Jackson, disleksi hastası olduğundan dolayı hiçbir zaman normal bir hayat yaşayamamış,sürekli yatılı olarak sorunlu çocuklar için olan okullarda okumuştur.Yaz tatillerini çok sevdiği annesi ve iğrendiği üvey babasıyla birlikte geçirir.12 yaşındayken babasının bir tanrı olduğunu öğrenir ve bir melez olarak canavarlarla savaşmak,melezler için açılan bir kampta eğitim görmek zorunda kalır.
İlk kitabın başlarını biraz sıkıcı buldum açıkçası ama ortaları ve sonu gayet güzeldi.Böyle kitabı okurken bi garip oldum tanrılar o kadar basit varlıklar olarak gözteriliyor ki Yunan mitolojisinde.Ama kitapların 2'sini bile okuyunca Yunan mitolojisine çok hakim biri konumuna geliyorsunuz yani kültürel açıdan hem zevk alacağınız hem de Yunan mitolojisini öğreneceğiniz çok hoş bir kitap serisi tavsiye ederim.
Bir de filmi var 1. ve 2. kitabın açıkçası kitapların filmlerden daha iyi olduğunu düşündüğüm için tüm seriyi bitirmeden filmi izlememeye karar verdim.
Bol mavili günler.. :D

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder