11 Kasım 2013 Pazartesi

Yabancı Dizi Dosyası: DEXTER


Dexter.Evet bir efsaneden bahsediyorum.
Bu postta Dexter'ı ilk ne zaman gördüğümü nasıl etkilendiğimi size anlatmayı planlıyorum.
Ben 9-10 yaşlarımdaydım daha. Yani yaklaşık 5 sene önce,Annem geceleri Cnbc-e' de Dexter izlerdi.Sanırım pazartesi olurdu. Ama tam da emin değilim hangi gün olduğuna. Herneyse, Dexter'ın olduğu geceler nedense benim sürekli tuvaletim gelirdi sonra artık nedenini hala bulamadım sürekli susardım.Bizim salon mutfak ve lavobo birbirlerine çok yakınlar belki ondan olabilir :D Ben geceleyin herhangi bir sebeple salonun önünden geçerken gözlerimi dikip Dexter'a bakardım, sadece birkaç saniye görmüş olsam bile beni tatmin ederdi.Tabii annem o senelerde psikolojimin kötü etkileneceğini düşünmüş olmalı ki benim Dexter'ı izlememi istemiyordu.Tabii annenin izin vermediği şeyler o yaşlarda insanın gözüne daha bi gizemli daha bi çekici gelir :D Ben lavobodan çıktıktan sonra ya da suyumu içtikten sonra kendi aklımca gizlendiğimi düşünerek salon kapısının önünden gizlice (!) diziyi izlerdim.Tabii annelerin heryerde gözleri olduğu için annem arkasını bile dönmeden."Elifciğim hadi yatağa bu dizi sana göre değil.Hem yarın okul da var" derdi.Ben de annemin bana bakmadan orada olduğumu bilmesine hem çok şaşırır hemde sinirlenirdim.Sonra mecburen yatağa dönerdim ve uyuyana kadar Dexter'ı düşünürdüm.Onun felsefesini az çok anlayabilmiştim ve o yaştayken bana mantıklı gibi gelmişti.Yaşıtlarımın hepsi bir damla kan görmeye bile dayanamazken ben aşı sıralarında hep en önde olan,Dexter kötü insanları öldürünce etkilenen bir çocuktum (Dexter'ı izlediğim zamanlar içinde 'acaba ben mi acayibim?' diye kendimi sorguladığım çok olmuştur.).
Ben Dexter izlemek için yanıp tutuşurken 12 yaşıma kadar geldim.
Ondan sonra annem Dexter'ı izlememe izin verdi.Çok mutlu olmuştum.Hatta annemle birlikte izleriz hala. Geçen rastgele bir bölümüne rastladım Dexter'ın. Televizyon kanalları arasında dolaşırken birden cnbc-e'ye geldim. Dexter'ın elinde bir beyzbol sopası vardı ve sedyede yatan bir adamın karnına o sopayı soktu ciddiyim o kadar hoşuma gitti ki bir süre hiç kımıldamadan izledim. Şuanda televizyondan izlemiyorum tabii ki. Yabancı dizi izleyeceklere Dizimag önerimdir güzel bir site. Ben Dexter'dan hala bıkmadım.
Ve bence siz de izlemelisiniz.

                                     
Bu arada Dexter wallpaper konusunda çok uzman bir dizi tüm sezon fotoğraf çekimlerini izlemeniz şiddetle önerilir gerçekten çok etkileyici.
  
Dexter'ın harika replikleri var şimdilik iki tane koyabiliyorum ama inşallah sonraki postlarda birsürüsü olacak.
DEXTER'LI GÜNLER DİLERİM.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder