12 Mart 2014 Çarşamba

BAHÇEMDE YEŞEREN UMUTLAR - DEBBIE MACOMBERHepinize sümbül kokulu günler :d
Daha önceki yazımda da bahsettiğim gibi "Bir Yumak Mutluluk"u okumamın üzerinden hayli zaman geçti fakat bu kitabı daha yeni okudum.Debbie Macomber'ın kitaplarını çok beğensem de beğenmediğim yönlerini eleştirmeliyim.
Birinci ve ikinci kitabı ardarda okuyunca kitapların çok hoş olmasına rağmen birbirlerine çok benzediğini fark ettim.Bu kitap da dahil olmak üzere tüm kitaplar mutlu sonla bitti ve bir süre sonra "zaten kitap mutlu sonla bitecek,bunlar evlenir,bunların da kesin çocuğu olur" gibi yorumlar yaparak çok zevk almamaya başladım.Bu yüzden ikinci kitaptan sonra uzuuun bir ara vermek bana çok iyi geldi :)
Eveet artık kitabı yorumlamaya başlayabilirim sanırım ^^
Her zamanki gibi harika bir kapak tasarımı ve ismiyle adeta "beni okumalısııın!" diye seslenen bir kitap var karşımızda.
Kapak tasarımı Yasin Öksüz beyefendiye aitmiş.Çok beğendim.Kitabın orijinal adı "Susannah's Garden" yani "Susannah'ın Bahçesi"ymiş.Açıkçası kitabın finalini okuduktan sonra kitabın orijinal adı kullanılsa daha iyi olurdu diye düşündüm ama "Bahçemde Yeşeren Umutlar" da çok güzel ve seriye uygun bir isim olmuş bence.
Bu kitapta,diğer iki kitaptaki gibi 4 kadının örgü sayesinde kesişen hayatlarını anlatmıyordu Allah'a şükür :D
Eğer bu kitapta da onu anlatsaydı "Yeter ama artık!!" deyip kitabı okumazdım herhalde :Ddd
Kitabın başlarını biraz sıkıcı bulsam da genel olarak harikaydı.Debbie Macomber'ın kitaplarında en sevdiğim şeylerden biri de yaklaşık son 50 sayfada mutlu sonu anlatması.O kısımda kitabı elinizden bırakamıyorsunuz.
Kitabın kapağını daha yakından incelemek için buyrun:


Çeviri yine Ozan Aydın'a ait ve gerçekten de harika.Bundan sonra özellikle Ozan Aydın'ın çevirdiği kitapları bile okuyabilirim.O kadar çok beğendim çeviri kalitesini :)
Ve her zamanki gibi kitabın iç tasarımı çok hoştu. Bu kitabın iç tasarım konusunda 1. ve 2. kitapları açık ara farkla geçtiğini söyleyebilirim.Mesela 1-2 bölüm hariç tüm bölümlerin sonunda şu şekilde bir resim vardı:


Kitabın adıyla da içeriğiyle de tam olarak uyumlu ve çok tatlı olmuş bence ^^

 Kitabın bölüm başlarını ve puntosunu merak edersiniz diye bunu da koyuyorum buraya:


Ve son olarak kitabın sonunda ve ayracında yer alan çok beğendiğim bir sözü de sizlere göstermek istiyorum:

Kesinlikle ve kesinlikle katılıyorum.
"NEFES ALDIĞIMIZ SÜRECE HİÇBİR ŞEY İÇİN GEÇ KALMIŞ SAYILMAYIZ..."
Hepinize bol mavili günler dilerim ^^

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder