11 Mart 2014 Salı

BİR YUMAK MUTLULUK-DEBBIE MACOMBER


Merhabaa :Dd
Yine uzuun süre önce okuduğum ama bir türlü post haline getiremediğim, ertelediğim, üşendiğim bir kitapla karşınızdayım :)
Öncelikle şunu söylemek istiyorum.Bu kitabı çok sevdiğim bir arkadaşımdan ödünç almıştım ve ne yazık ki kitabın fotoğrafını çekmek hiç aklıma gelmedi.Şimdi kitap elimde olmadığı için mecburen internetten bulduğum bir resme efekt yapıp burada yayınlıyorum.Ama fotoğrafın kaynağı belli olduğu için etik dışı olmadığını düşünüyorum.
Bu küçük ayrıntıdan sonra kitabı yorumlamaya başlaya bilirim sanırım :)
Önceki postlarımdan hatırlarsanız, daha önce Debbie hanımın Küçük Mucizeler Dükkanı'nı okumuş ve çok beğenmiştim.
Fakat bu kitabı okuduktan sonra Küçük Mucizeler Dükkan'nın solda sıfır kaldığını,hatta Debbie'nin çıraklık eseri olduğunu fark ettim.
Şuan serinin 3. kitabı olan Bahçemde Yeşeren Umutlar'ı okuyorum.Eğer 1. kitabı çıraklık,2. kitabı da kalfalık eseri olarak kabul edersem 3. kitabın ustalık eseri olması gerekiyor.Umarım öyledir :D
Bu kitap kesinlikle ve kesinlikle insanı bazen ağlatan,bazen güldüren; kısacası kitapta yazanları kendimiz yaşıyormuşuz gibi hissetmemizi sağlayan kitaplardan.
Kitaptaki karakterler tasvirleri o kadar gerçekçi ki,kitabın sonlarına doğru acaba gerçekten de böyle insanlar var mı? diye merak etmekten kendini alamıyor insan.
Kesinlikle okunması gereken bir kitap.Zaten kitabın iç tasarımı o kadar güzel ki insanın okuyası geliyor :Dd
Çeviri konusuna gelincee (Biliyorsunuz bu konu benim için çok önemli) Ozan Aydın'ın yine harikanın ötesinde bir iş çıkardığını söyleyebilirim.
Hepinize mavili günler dileriim :Dd

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder