18 Ocak 2015 Pazar

DİRİLİŞ NESLİNİN AMENTÜSÜ - SEZAİ KARAKOÇ


Merhaba !

Sadece 68 sayfalık bir kitap okudum. Ama bir insanın yazabileceği en dolu 68 sayfaydı sanırım.

Kesinlikle, tüm Müslümanların okuması gereken, fevkalade önemli bir kitap.
Amentümüz'ü anlatıyor. Amacımızı, nedenimizi, nasıl yapacağımızı ve daha da önemlisi neyi yapacağımızı anlatıyor.


Geçen sene bu kitaba başlamış olmama rağmen bitiremeyip bırakmıştım. Kısmet bu seneyeymiş. Çok da güzeldi. Okurken hiç sıkılmadım.

Belki ön yargılarınız vardır, ben böyle kitaplar okuyamam ; aman canım bana ağır gelir böyle kitaplar, diyorsunuzdur. Rica ederim ! Denemeden bilemezsiniz. Her seviyeden insanın okuyabileceği bir kitap, sadece içinde geçen birkeç kelimeyi anlayamayabilirsiniz. Ben de anlamadım. Sanırım o kelimeleri anlamak gerçek entelektüellerin işi. Ama yanınızda telefonunuzu veya sözlüğünüzü bulundurursanız kolayca bulursunuz. Zaten böyle dediğime bakmayın, o tarz kelimelerin sayısı çok değil.

Amacını hatırlamak, ulaşmanın yolunu öğrenmek isteyenler için benzersiz bir kitap ! Kesinlikle tavsiyemdir. 

Sezai Karakoç okumaya başlamadan önce yaptığım araştırmada, bu kitabın başlangıç yapmak için çok ideal olduğu sonucuna varmıştım. Zaten bu kitap, yazarın okuduğum ilk düz yazı kitabı. Gerçekten çok güzel bir başlangıç oldu.

Kapak tasarımı harika. Kartondan daha değişik bir malzemeden yapılmış. Dokusu farklı. Biraz deriyi andırıyor ama tam tarif edemiyorum. Fotoğrafını göstersem iyi olacak sanırım:


Belki şuan daha iyi anlamışsınızdır. Öyle umuyorum :))

Fakat her basımında farklı renkler kullanıyorlar bildiğim kadarıyla. Şimdi gidip alırsanız, dışı fıstık yeşili olan bir kitap verirler size. Şaşırmayın yani :))

Şimdi de altını çizdiğim bölümlerden bazılarını buraya koyacağım. Eğer hepsini koyarsam Diriliş Yayınları bana dava açar kitap sayfalarını izinsiz yayınlamaktan :D
O kadar çok bölümün altını çizdim ki :)))


Bu cümleler kitabın ilk cümleleri. Çok önemli !!Buna kesinliikle katılıyorum.


 Altını bastırarak çizdiğim cümleye özellikle dikkat.


Bu ne kadar harika bir anlatımdır. Ne kadar naif...
Bu tam olarak benim derdimi anlatıyor. Kadının özgürlüğü ve eşitliği için kadını erkeğe banzemeye zorlayanlar, kendi köleleri yapanlar...


Mavili günler...


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder