24 Ocak 2015 Cumartesi

SON KAMELYA - SARAH JIO


Merhaba !
Bu kitabı satın almamın üzerinden çook zamanlar geçmesine rağmen ancak okuyabildim. Geç olsun, güç olmasın sonuçta :)

Artık 15 tatile de girdiğimize göre bol bol okuyabiliriz. Yaşasıın!

Bu,Sarah Jio'nun okuduğum 2. kitabı. İlk olarak Böğürtlen Kışı'nı okumuştum. Onunla alakalı yazıma buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Sarah Jio'nun hayatından diğer yazımda bahsetmiştim. O yüzden burada tekrar etme gereği duymuyorum. Kendisi olayları çok güzel kurgulayan ve yazıya döken bir yazar fakat bence bir kusuru var. Aslında sadece bence değil. Bunu Sarah Jio kitapları okuyan arkadaşlarımdan da işitiyorum. Sarah Jio, sürekli kendisini tekrar eden bir yazar. Hikayedeki karakterleri, mekanı ve olayı değiştiriyor ama iskelet aynı. Bu romanı bitirdiğimde yine şaşırdım, hoşuma gitti ve daha da belirgini bende güzel bir tat bıraktı fakat dediğim gibi hikayenin iskeleti aynı. Eski tarihlerde yaşamış ve arkasında bir gizem bırakarak ölmüş bir karakter ve zamanımızda yaşayan, gizemi çözecek olan bir kahraman. Yani bu kitapta Flora ve Addison.

Kitap, 1940'lı yıllarda New York'ta yaşayan bir fırıncının kızı olan Flora'nın, ailesinin maddi durumu nedeniyle çıkar yol bulamayıp İngiltere'deki Livingston Köşkü'nde Middlebury Pembesi adında bir kamelyayı çalma görevini üstlenmesi, köşkteki sırlar, gizli aşklar ve 2010'da yaşayan, geçmişiyle yüzleşmekten ölesiye korkan Addison'ın eşinin ailesinin Livingston Köşkü'nü satın alması, Addison'ın bu gizemi keşfetmeye karar vermesini anlatıyor.
Yalnız tüm bu paragraf sadece bir cümle olmuş. :)

Kitabın kapak tasarımı, sayfa düzeni çok güzeldi.


Bir de kitabın ilk sayfasına göz atalım:


Kitabı okuduktan sonra aşağıdaki fotoğraf size çok şey ifade edecek:Kitap çok güzel fakat alışılmıştı. Eğer keyifle bir roman okumak isterseniz, kesinlikle önerimdir.

Sarah Jio, her kitabı için bir tanıtım videosu çekiyor. Bu da Son Kamelya için:
Çok hoş bir video olmuş.

Kitabın orijinal kapağı ise şöyle :


Ve son olarak size kamelya fotoğrafları bırakacağım. E kitabın ismi Son Kamelya, kamelyaları araştırmasak olmaz değil mi :)


Mavili günler :)

2 yorum:

 1. postların arası çok uzun sanki :d daha sık yaz:D jio okudum mu bilmiyorum ama okuyacağımdan eminim:D

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Sık sık yazmayı çok istiyorum fakat şu aralar bir dergi çıkartmaya çalıştığımızdan, tüm enerjim oraya gidiyor :/ Ama emin olun önümüzdeki haftalarda çok daha fazla post yazacağım :) ,
   Sarah Jio okumak gerçekten keyifli! Tavsiye ederim! :)

   Sil