5 Ocak 2016 Salı

ŞANZELİZE DÜĞÜN SALONU - Tarık Tufan


Merhabalar!
 Tarık Tufan'ın ilk ve tek romanı olan "Şanzelize Düğün Salonu"nu çıktıktan sonra hemen okudum. Merakla başladım, merakla okudum, merakla bitirdim. Bu kitap da sevdiğimiz, aşina olduğumuz "Tarık Tufan tarzı"nda. Kurgusal açıdan da anlatım açısından da sevdim. Aslında size tavsiyem, bu kitabı Albert Camus'nün Yabancı'sını okuduktan sonra okuyun. Bu şekilde pek çok ayrıntının gözünüzde anlamlandığını göreceksiniz. 
 Tasarım ve dizgi yönünden de kitap gayet hoştu. Gözü rahatsız etmeyecek biçimde tasarlanmış. Profil yayınları candır :')

Kitabın sonu hakkında ufak bir spoiler vereyim. Kitabın sonunda tam olarak bir şey olmuyor, sanki kitap yarım kalmış hissine kapılıyorsunuz. Bunu imza gününde Tarık Abi'ye sordum. Bana kitabı kendim tamamlamamı söyledi, düşündüm de sanırım böyle bırakmak en iyisi. Instagramda bahsetmiştim ama buraya yazmamışım, TÜYAP kitap fuarında Tarık Abi'nin imza gününe katıldım ve tüm kitaplarını imzalattım. Okumadığım iki kitabı kalmıştı zaten. Onları da geçtiğimiz günlerde bitirdim. Gerçekten çok güzel bir anı oldu benim için. Seni seviyoruz Tarık Abi, Allah kalemine zeval vermesin, yolunu da bahtını da açık eylesin!

Mavili günler!

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder