27 Nisan 2016 Çarşamba

GÖĞÜ DELEN ADAM


Herkese merhaba!
  Maalesef ki post atmayalı bir ayı geçti. Bu süreç içinde çok güzel kitaplar okudum, okul dergimiz çıktı, senaryosunu yazıp yönetmenliğini yaptığım, rol aldığım bir tiyatro sahneledik. Dergiyle ilgili bir post da olacak inşallah. Dergide bir düz yazı bir de şiirim yer aldı bu sene. Ayrıca tüm dergi adına kullanılması için çok sevdiğim bir ressamı tanıttım: Vladimir Kush. Onu da blogda sizlerle paylaşabilirim. Hafiften YGS heyecanı sardığı ve sosyal etkinliklerim çok fazla olduğu için buraya vakit ayıramadığım dönemler oluyor ama yine de kapatmayı, ara vermeyi düşünmüyorum. Bu blog benim bir yansımam gibi :)

Bu kadar hasbihal bölümünden sonra artık kitapla ilgili konuşmaya başlayabiliriz sanırım. Çünkü şuan sırada bekleyen 12+ kitabım var :d
  
Göğü Delen Adam'ı çok sevdiğim bir ablam ödünç verdi. Okumam konusunda çok ısrarcıydı ve eğer o böyle ısrar ediyorsa kitabın güzel olacağını biliyordum. Tahminimde yanılmamışım, cidden güzeldi.

  Kitapta bir kabile reisinin Batılı insanlar hakkında düşünceleri yazılı. Gerçek bir metin, kurgusal yönü yok yani. 

Ben kitabı okuduktan sonra uzun soluklu bir sorgulama sürecine girdim. Kitabı 6 hafta önce almış olmama rağmen hala düşünüyorum ve bazı şeyleri değiştirmeye çalışıyorum. Bir kitabın yaşamımızı bu kadar etkilemesi, tavır alışımızı değiştirmesi gerçekten inanılmaz.

Tabii ki kitapta oldukça sert eleştiriler vardı. Ayrıca bir Müslüman olarak katılmadığım noktaların varlığını da inkar edemem. Fakat bunların yanında cidden çok çok önemli mesajları olduğu için mutlaka okunması gerek diye düşünüyorum.

Bir kere bu denli farklı bir formatta olması bile kitabı bende çok özel kıldı.

Basım kalitesiyle ilgili konuşmaya dahi gerek yok çünkü Ayrıntı Yayınları :) Tabii ki kaliteliydi!

Hepinize mavili günler!

p.s: blogun instagram sayfasında oldukça aktifim. Oraya buyrun :) @gokyuzunekarsihayaller
p.s: soru ve önerileriniz için yorum yapabilir - nasıl yapılacağı bu linkte var :) - ya da sayfanın sağ tarafındaki kutucuktan bana mail atabilirsiniz.Hiç yorum yok:

Yorum Gönder