7 Nisan 2017 Cuma

"and death grows like a tree that's planted in my chest"


Merhaba sevgili okur,
Aylar sonra ilk defa buraya bir şeyler yazasım geldi. Ne yazacağımı bilmesem de bilgisayarın başına geçip klavyedeki harflere dokunmaya başladım. Şimdi de buradayım. Yazıp yazıp siliyorum. En son ekranda kalan yazıyı paylaşacağım. Bakalım içim bu saatte kaç satır kaldırabiliyormuş.
Arka planda Asaf Avidan'ın Different Pulses şarkısı çalıyor. Beni çok etkileyen bir şarkı. Eğer sanatın amacı duygu aktarımı ise dünyanın en güzel şarkılarından biri Different Pulses şüphesiz.


Sadece müziği ve Avidan'ın farklı ses tınısı bile yeter benim için ama sözleri de çok güzel şarkının.


And Death grows like a tree that's planted in my chest


Ve ölüm göğsüme dikilmiş bir ağaç gibi büyüyor


"Ve ölüm göğsüme dikilmiş bir ağaç gibi büyüyor" büyüyor, tüm kontrolü eline geçirene kadar durmayacağını biliyorum. Doğduğum ilk günden, hatta rahme düştüğüm ilk andan beri ölüm hep benimle. Göğsüme bir ölüm gömüldü. 

I know that in your heart there is an answer to a question 
That I'm not as yet aware that I have asked
And if that tree had not drunk my tears
I would have bled and cried for all the years 
That I alone have let them pass


Biliyorum, senin kalbinde 
benim sorduğumun bile farkında olmadığım bir soruya cevap var
Ve eğer bu ağaç gözyaşlarımı içmemiş olsaydı
Ben geçip gitmesine izin verdiğim yıllar boyunca kanayabilir ve ağlayabilirdim

Göğsüme gömülen ölümü gözyaşlarım besliyor. Belki de her ağladığımda ölüme dair sırra bir adım daha yaklaşıyorum. En sonunda dokunabileceğim kadar yakınıma gelecek, eminim.
Senin kalbinde ise benim sorup durduğum, sorduğumun bile farkına varamadığım bir soruya cevap var. Belki de bu yüzden,

Baby I'm yours

Ben seninim

İşte şarkının en en en çok etkilendiğim kısmı da burası sanırım. Asaf Avidan o kadar içten söylüyor ki burayı. Ben sadece susabiliyorum...4 yorum:

 1. Merhaba sevgili yazar,
  Bloguna denk geldim biryerlerden.
  Öncelikle blog sayfan çok güzel çok uğraştığın çok emek sarf ettiğin belli.Ben de daha yeni birşeyler yazmaya başladım ve çok amatörüm her konuda. Olursa, gerek tasarım gerek yazı farketmez her türlü tavsiyen benim için çok güzel olabilir. Benim yardım edebileceğim bir konu var mı bilemem ama bence sık sık yazmalısın. İyi akşamlar :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Merhabalar! Buralarda yeni kisileri gormek cok guzel :) Haklisiniz kesinlille daha sık yazmam lazim... Blogla ilgili her konuda elimden geldigince yardim edebilirim tabi ki. Mail de atabilirsiniz mail kutusu bolumunden ama daha kolay ulasmak isterseniz instagram kullanici adim @elifnozgun. Oradan da yardimci olabilirim. İyi gunler dilerim :)

   Sil
 2. Eveeet, işte bütün mesele bu "Ben seninim" diyebilmek yüreğinle! Beylik bir lugat oldu değil mi? :)

  YanıtlaSil
 3. Merhaba! Benim bir çevre blogum var ve bu blogta çevre hakkında her türlü bilgiyi paylaşıyorum. Siz de destek amaçlı sitemizi izleyerek bize destek olur musunuz? Link: https://aleynacan05.blogspot.com/

  YanıtlaSil